czyli ostatnio przeczytałam książkę.

piątek, 31 sierpnia 2012

55. "Szwecja. Świat według reportera" - Piotr Kraśko

15:07 Posted by Kasia 2 comments
Nie spodziewałam się cudów po tej książce, lecz okazała się całkiem przyjemną lekturą. Kraśko oferuje nam Szwecję w pigułce - na niewiele ponad 90 stronach wprowadza nas w klimat Szwecji. Może i nie dowiemy się z tej publikacji, jak wygląda życie codzienne zwykłego Szweda, ale już o najsłynniejszym przysmaku tego kraju, rodzinie królewskiej i jej historii parę ciekawostek znajdziemy. Książka jest napisana sprawnym językiem, co, poza objętością, sprawia, że czyta się ją niesamowicie szybko. Dodatkową zaletą niewielkich wymiarów "Szwecji..." jest to, że autor nie zdąży czytelnika znudzić. Nie wiem, czy udałoby się mu utrzymać ten stan przez kolejne kilkadziesiąt stron, więc tym bardziej, brawo za dobór formatu.

Może i szczegółów żadnych nam nie wyjawi, ale jest to dobra i lekka książeczka. W sam raz na ostatnią podróż tego lata, tym razem tylko w wyobraźni.

7/10

2 komentarze:

  1. orany, ale wycudowany szablon! :)
    jakoś tak nie mogę się do tego Kraśki przekonać, do tego widzę, że naprodukował tych książek kilka, właśnie się zastanawiam na wydaniem 4,77 na USA albo Włochy, ale chyba jednak zarzucę pomysł i wybiorę Richarda Hammonda.

    OdpowiedzUsuń
  2. o, ale można sobie ustawić na mniej wycudowaną wersję, fajnie pomyślane!

    OdpowiedzUsuń